:-)

Nokia

6300

Nokia 6300 je jednoduše elegantní, elegantně jednoduchý telefon bez operačního systému, který dokáže pracovat v sítích třetí generace a je bohatě vybaven. Displej má velké rozlišení, fotoaparát dva megapixely.

Nokia 6300 má důmyslný moderní design s kryty z nerezové oceli, kompaktní moderní design s využitím důmyslných krytů z nerezové oceli, lesklého černého provedení a zakulacených rohů

2 megapixelový fotoaparát s 8x digitálním zoomem - Zachyťte a uchovejte si svoje vzácné okamžiky za pomoci 2 megapixelového fotoaparátu s 8násobným digitálním zoomem.

Nokia 6300 má v sobě hudební přehrávač a FM rádio.

Jeden jediný pohled Vám umožní vidět mnohem víc na displeji s rozlišením 240 x 320 a s až 16 milióny věrně podaných barev (True Colors).

Ukládejte si hudbu, video a fotky do paměti rozšiřitelné až na 2 GB.

První dojmy

Po otevření krabice na Vás teprve čeká to pravé překvapení, při prvním letmém pohledu na Nokii 6300 si nelze nevšimnout konzervativního vzhledu, který ještě více podtrhují použité materiály a použité barvy. Přední kryt je vyveden ve stříbrné barvě, která je opravdu oku lahodící a nejen to-pokud vezmete Nokii 6300 do ruky zjistíte, že celý přední kryt je vyroben z kovu, totéž se týká i krytu baterie. Kryt antény je černý a celý z plastu, kvůli průchodnosti signálu. Po prvním ohmatání zjistíte jak dobře se tento telefon skvěle drží v ruce, ať už kvůli jeho tloušťce, která je pouhých 12 mm. Zbývající rozměry pak jsou 106 mm na výšku a 44 mm na šířku. Hmotnost je v dnešní době pro daný telefon také ideální a činí 92 g. Na bocích se díky tloušťce vyskytlo napravo pouze jedno tlačítko pro ovládání hlasitosti, které je ale dost zarovnané s povrchem samotného telefonu, a tak je jeho použití složitější, nikoliv však úplně nemožné. Na rozhraní zadního krytu a krytu baterie je podlouhlá informační dioda zakrytá bílým plastem, která následně signalizuje zmeškané události-např. SMS, zmeškaný hovor atp. V nastavení ji lze snadno deaktivovat. Na horní straně je umístěno vypínací tlačítko, kterým se mohou v pohotovostním režimu přepínat profily. Největším překvapením je pak, ale strana spodní, kde švédský výrobce upustil od svého zavedeného konektoru Pop-portu a místo něj dal do vínku konektor miniUSB,který je mnohem více rozšířenější. Díky němu pak k Vašemu PC můžete Nokii 6300 připojit pomocí kabelu, který používáte např. K vašemu digitálnímu fotoaparátu. Daný konektor je chráněn drobnou plastovou krytkou, která je ale dosti zapuštěna a tak je její sundání velmi obtížné.Vedle něj se nachází 2,5 mm jack konektor, ke kterému můžete připojit výrobcem dodávaná sluchátka. Na zadní straně se pak už nachází jen sklíčko dvoumegapixelového fotoaparátu, které je mírně zapuštěno pod okolní povrch, takže se nemusíte bát poškrábání při pokládání telefonu na stůl. Pokud odstraníte kryt baterie, spatříte na levé straně zdířku pro paměťovou kartu microSD(v balení je standartně dodávaná karta o kapacitě 128 MB) a Li-Ion baterii o kapacitě 860 mAh a dle uvedených údajů by s ní měl telefon vydržet 210 minut hovoru nebo 348 hodin v pohotovostním režimu.

Práce, organizace času a data

Telefon spadá do Series 40, což znamená, že se nejedná o symbianový telefon, ale i tak je Nokia 6300 velmi užitečným a nejen pracovním nástrojem. Displej se díky použitými technologiemi může pyšnit při prvním pohledu nerozlišitelnými pixely, které spolu s plochou displeje, sytými barvami a podsvícením vytvářejí úchvatnou podívanou. Zobrazí až 16,7 miliónů barev a na ploše 31 × 41 mm disponuje QVGA rozlišením s 240 × 320 body, samozřejmostí je použití aktivní technologie. Díky možnosti aktivního displeje můžete hned na úvodní obrazovce vidět zmeškaná volání, aktivní schůzky, příchozí zprávy. Do této nabídky si můžete zadat i vámi oblíbené a nejčastěji používané funkce. V organizaci času pak Nokia nezaostává za konkurencí-ba naopak. Kalendář nabízí jak měsíční,týdenní a i denní náhled pro Vámi zadané události.V úkolovníku, lze nastavit velikost priority daného úkolu a to ve třech stupních.Dále je v něm možné přiřadit hlasité upozornění úkolu a po jeho splnění ho odškrtnout a uznat ho splněným. V menu telefonu dále najdete užitečný a vždy použitelný diktafon, který dokáže nahrávat záznamy v maximální délce 60 minut, dále pak ještě odpočet času, stopky a kalkulačku. Na dodávané kartě je již předinstalována aplikace Opery mini, která je velmi užitečná pro prohlížení webových stránek, její chod je bezproblémový a rychlý. Nokia 6300 bohužel nepodporuje sítě třetí generace, snaží se to nahradit přítomností EDGE, GPRS-obě ve třídě 10 a poněkud již zastaralým HSCSD. Samozřejmostí je Bluetooth, některým uživatelům však může vadit absence sice již zastaralého, ale hojně rozšířeného infraportu.

Zábava

Telefon obsahuje hned několik aplikací pro zpříjemnění např. dlouhého dne v práci, na služební cestě atp. Hudební přehrávač je naprosto totožný jako v Noki 6300, jde o velmi propracovaný přehrávač, se širokými možnostmi nastavení. Vámi nakopírovanou hudbu rozdělí dle interpreta, dle alba,a dle názvu skladby.Podporuje formáty MP3, MID, AAC, AAC+ a WMA a díky podpoře profilu A2DP může hrát i do bezdrátových Bluetooth sluchátek. V krabici naleznete výrobcem dodávaná stereofnní sluchátka s mikrofonem, která skvěle drží v uších a i přes průměrný zvukový přednes splní požadovanou funkci. S připojením vlastních sluchátek, je díky 2,5 jack konektoru velmi obtížné, až téměř nemožné. Buď si budete muset pořídit redukci, které ale nejsou zdaleka tak kvalitní a dost zkreslují zvukový přednes, a nebo se spokojíte s přiloženými originálními sluchátky. Pokud Vás omrzí MP3 přehrávač, máte pak možnost pustit si rádio, které je stereofonní, nabízí funkci automatického hledání stanic a maximální počet uložených stanic je 20. Funkce RDS není v daném telefonu podporována. Videopřehrávač si poradí s formáty 3GP a MP4, přehrávané video je plynulé, ale co nejvíce mrzí je nemožnost odstranění popisků kláves při přehrávání v celoobrázkovém režimu. JAVA hry jsou jako ostatní aplikace nainstalovány na paměťové kartě, jsou tři a to- třetí generace klasického hada, špatně ovladatelný trojrozměrný fotbal a sudoku.

Žádné komentáře
 
přeji pěkný den